DŮLEŽITÉ ZMĚNY TÝKAJÍCÍ SE PROVOZU KNIHOVNY

01.09.2015 11:05

Oznamujeme našim čtenářům, že jsme spustili nový webový knihovní systém. Nový knihovní systém přinese různé změny týkající se půjčování i vrácení jednotlivých dokumentů, ale také upomínek. Věříme, že tak vyjdeme vstříc mnoha požadavkům, které přicházely z řad čtenářů. 

Největší změnou pro vás bude nový katalog s novým moderním vzhledem a novými funkcemi. 

S ním souvisí i nové přihlášení do čtenářského konta. To je prozatím mimo provoz. Ale už teď při své návštěvě v knihovně můžete nahlásit nové přihlašovací údaje. 

Pro připomenutí:

PŮJČOVNÍ DOBA

Knihy a časopisy se půjčují na 4 týdny s možností prodloužení. Čtenáři nad 60 let a ZTP a ZTP-P mají možnost si knihy a časopisy vypůjčit na 6 týdnů. 

Tematické kufříky, společenské hry, kouzelné čtení a audioknihy se půjčují na 4 týdny bez možnosti prodloužení. Platí pro všechny čtenářské kategorie. 

Čtečka e-knih se půjčuje na 14 dní bez možnosti prodloužení. Platí pro všechny čtenářské kategorie. 

 

PRODLOUŽENÍ

Knihy a časopisy je možné prodloužit (osobní návštěvou, telefonicky, e-mailem, přes čtenářské konto) celkem 2x, vždy o 4 týdny (celkem tedy o 8 týdnů). Platí i pro čtenáře nad 60 let a ZTP a ZTP-P a děti.

 

MOŽNOSTI, KDY NENÍ MOŽNÉ VYPŮJČIT SI DALŠÍ DOKUMENTY či PRODLOUŽIT JIŽ PŮJČENÉ

  • není obnoven roční registrační poplatek
  • nejsou vráceny dokumenty, které překročily výpůjční dobu včetně doby prodloužení
  • nelze prodloužit dokumenty, pokud na ně čeká jiný čtenář (jsou rezervovány jiným čtenářem)
  • jiné přestupky proti výpůjčnímu řádu

 

UPOMÍNKY

Důležitá změna, POZOR! Mění se poplatky za včas nevrácené dokumenty. 

Poplatek za prodlení se nebude vztahovat na všechny vypůjčené dokumenty, jak tomu bylo doposud. Vztahuje se pouze na jednotlivé tituly (jednotlivé položky), které překročily výpůjční dobu. Čtenář si tak bude muset hlídat, který dokument má doma nejdéle. Výhodou je však cena. Nově se účtuje 1 Kč/den/dokument. 

Výjimkou jsou audioknihy, společenské hry, tematické kufříky, kouzelné čtení a čtečka e-knih - tam zůstává poplatek za upomínku stejný - 10 Kč/den 

 

REZERVACE

Nabízíme novou službu - zarezervování si dokumentu, který je k dispozici v knihovně. My jej pro vás odložíme po 7 dní.

Stávající služba - rezervace dokumentu, který má půjčený jiný čtenář - se nemění. Když se dokument vrátí, necháme jej pro vás odložený 7 dní. 

V obou případech zašleme čtenáři e-mailem zdarma oznámení, že je zamluvený dokument k dispozici. V případě zaslání poštou bude dokument rezervován 14 dní za poplatek 15 Kč.

Při zadání rezervace musí čtenář sdělit, jakým způsobem chce oznámení zaslat (e-mailem, poštou).