Čtenářské konto zprovozněno!

16.10.2015 10:08

Chcete si vyhledat nějakou knihu a zjistit tak, jestli ji v knihovně máme koupenou nebo zda je půjčena/dostupná? Pak navštivte náš nový on-line katalog VuFind.

Nechcete jen vyhledávat? Vyžadujete mít přehled o svých výpůjčkách, rezervacích, mít možnost prodlužovat si výpůjčky a rezervovat knihy? Pak využijde další službu katalogu a přihlaste se do svého čtenářského konta

 

KATALOG VUFIND

Katalog VuFind umožňuje uživatelům vyhledávat knihy, časopisy, e-knihy, audioknihy, společenské hry, tematické kufříky a novinky. 

Vyhledávat můžete v autorech, názvech, tématu nebo ve všech kategoriích.

Výsledky vyhledávání si můžete upřesnit podle média (typu dokumentu), jazyka, autora, data vydání, umístění v knihovně (dospělé, dětské, sklad SK A či SK B).

Vámi nastavené filtry zůstávají aktivní během celé přístupu pro všechna vyhledávání, a to až do doby, kdy je uživatel odstraní nebo zvolí jiné omezení výsledků dotazu. Funkci ponechání současných filtrů pro další vyhledávání lze na stránce výsledků kdykoli deaktivovat. 

 

ČTENÁŘSKÉ KONTO

Po přihlášení do svého čtenářskéko konta můžete pracovat nejen s katalogem (jak je uvedeno výše), ale vidíte také přehled svých výpůjček s datem vrácení, aktuální stav svých rezervací

Můžete si dokumenty rezervovat, a pokud jste při návštěvě v knihovně zadali e-mail, přijde vám oznámení o čekající rezervaci. Návod Jak rezervovat najdete zde.

Novou službou je půjčování e-knih, více informací zde.

 

Protože je systém, katalog, potažmo přihlášení do konta ve zkušebním režimu, je možné, že ne všechny funkce budou ihned k dispozici (například prodloužení výpůjček přes konto zatím není možné).

Tímto se omlouváme a prosíme o schovívavost a zpětné reakce. Na vychytání všech chyb se neustále pracuje.