TÝDEN KNIHOVEN 1. - 5. října 2018

26.09.2018 10:50

Městská knihovna Vás srdečně zve na TÝDEN KNIHOVEN!

Jde o celostátní akci na podporu knih, knihoven a čtenářství, kterou pravidelně vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníku (SKIP), již od roku 1997.

Letošní akce se bude konat od 1. - 5. října 2018 i ve frenštátské knihovně. A na co se můžete těšit?

• BURZA KNIH – během celého týdne budou na chodbě knihovny k dispozici knihy za symbolickou částku. Knihy si můžete nejen odnést, ale také donést své, pro které už nemáte doma místo. Těšit se můžete na spoustu dětských knih, naučné literatury, beletrie, časopisů, knih starších i novějších.

• AMNESTIE – po celý týden Vám budeme promíjet upomínky za zpožděné vrácení knih.

• REGISTRACE ZDARMA – pro všechny nové čtenáře, kteří se v Týdnu knihoven přijdou zaregistrovat do naší knihovny, budou mít registrační poplatek zdarma po celý 1 rok.

Nejenom první říjnový týden, ale také po zbytek celého měsíce budete moct navštívit zajímavé akce, které pro Vás knihovna připravila.

Hned v pondělí začneme s pravidelným promítáním (vždy první pondělí v měsíci) filmů z filmového festivalu Jeden svět. Snímek o první marocké cirkusové škole PIRÁTI ZE SALÉ můžete shlédnout 1. října 2018 od 17.00 hodin ne dětském oddělení knihovny.

Od října začínáme také s novým ČTENÁŘSKÝM KLUBEM pro dospělé. Jedná se o přátelské posezení v knihovně s četbou a diskuzí nad vybranou knihou a seznámení se s dalšími knižními novinkami v knihovně. Na první setkání jsme vybrali knihu BIRTHDAY GIRL od Haruki Murakamiho. Pokud se o této knize chcete dozvědět víc nebo sdělit své dojmy z knihy, neváhejte a přijďte 4. října 2018 od 17.00 hodin do knihovny.

11. října 2018 se pro změnu dozvíte jak a kde pátrat po svých předcích na semináři s Petrem Juřákem Mgr. Et Mgr SESTAVTE SI SVŮJ RODOKMEN. Přednáška proběhne od 17.00 hodinnutná je ovšem rezervace místa předem v knihovně!

A nakonec nebude chybět ani již tradiční LiStOVáNí (scénické čtení) s komiksovou knihou SVATÁ BARBORA. Představení proběhne 12. října 2018 od 17.00 hodin v malém sále DK. Lístky jsou v předprodeji od 17. září 2018 v TIC Frenštát p. R.

Přehled všech akcí knihovny naleznete v sekci AKCE.