ŽIVOT ZAČÍNÁ PO STOVCE - promítání dokumentárních filmů v knihovně

22.09.2017 10:07

Od října pro Vás knihovna připravila novinku v podobě promítání dokumentárních filmů.  Jako první uvedeme snímek Život začíná po stovce /Asa Blanck, Švédsko, 2015, 58 min./

Švédka Dagny má svůj vlastní blog, kam denně přispívá. Píše o všedních věcech, dopisuje si se svými přáteli a sem tam projede seznamky. Večer nezřídka vyráží na párty, kde nepohrdne sklenkou šampaňského. Je hostem televizních pořadů, lidé ji poznávají na ulici. Fakt, že se blogerka Dagny narodila v roce 1912, se zdá nepodstatný. Jak sama říká, být aktivní a mít vůli učit se stále novým věcem není otázkou věku. A přestože k ní osud nebyl vždy vstřícný, neutápí se v minulosti, ale těší se na vše, co přijde. Skrze svůj příběh vzkazuje, že je třeba odhodit stud a strach – na to je život příliš krátký.

Promítat budeme vždy první pondělí v měsíci na dětském oddělení knihovny. Těšíme se na Vás 2. října 2017 od 17.00 hod. Vstupné je zdarma.

Otázky a odpovědi k tématice filmu ke stažení ZDE.