Víte, jak se dělá kniha?

13.03.2017 09:41

Zajímá Vás cesta knihy od jejího vydání v nakladatelství až po její vystavení v knihovně? A jak se s knihami v knihovně vlastně pracuje?

Cyklus videí „Jak se dělá kniha“ vytvořil Vojtěch Hamerský ve spolupráci s Československou bibliografickou databází a Knihovnou Jiřího Mahena v Brně.

Cílem těchto videí je čtenáře (potažmo diváka) informovat, jak kniha vzniká a jak se s ní pracuje v různých knižních odvětvích. Lidé se tak seznámí s veškerými procesy, které se k jednotlivým odvětvím vztahují a díky nim tak budou moci nahlédnout do zákulisí, které běžně není možné spatřit.

Videa týkající se práce s knihou v knihovně najdete na stránkách Československé bibliografické databáze.

Více videí o tvorbě a práci s knihou od Československé bibliografické databáze naleznete také přes kanál youtube.com