TÝDEN KNIHOVEN 2. - 6. října 2017

29.09.2017 08:02

Městská knihovna Vás srdečně zve na Týden knihoven!

Jedná se o celostátní akci na podporu knih, knihoven a čtenářství, kterou pravidelně vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníku (SKIP), již od roku 1997.

Letošní akce se bude konat od 2. - 6. října 2017 i ve frenštátské knihovně. A na co se můžete těšit?

• BURZA KNIH – během celého týdne budou na chodbě knihovny k dispozici knihy za symbolickou částku. Knihy si můžete nejen odnést, ale také donést své, pro které už nemáte doma místo. Těšit se můžete na spoustu dětských knih, naučné literatury, beletrie, časopisů, knih starších i novějších.

• AMNESTIE – po celý týden Vám budeme promíjet upomínky za zpožděné vrácení knih.

• REGISTRACE ZDARMA – pro všechny nové čtenáře, kteří se v Týdnu knihoven přijdou zaregistrovat do naší knihovny, budou mít registrační poplatek zdarma po celý 1 rok.

• OPRÁŠENÉ KNIHY – chcete vědět, jak se vyhledávaly informace před Googlem? Po celý týden budou v prostorách knihovny zpřístupněny zajímavé encyklopedie a knihy, které jsou běžně uloženy ve skladech knihovny.

Nejenom první říjnový týden, ale také po zbytek celého měsíce budete moct navštívit zajímavé akce, které pro Vás knihovna připravila.

Hned v pondělí 2.10.2017 začínáme s novinkou v podobě pravidelného promítání dokumentárních filmů z filmového festivalu Jeden svět. Promítání zahajujeme filmem ŽIVOT ZAČÍNÁ PO STOVCE, od 17.00 hod. na dětském oddělení knihovny. Vstupné je zdarma.

11.10.2017 si nenechte ujít návštěvu amerického spisovatele ROBERTA FULGHUMA, který s projektem LiSToVaNí představí svou novou knihu „Opravář osudů“. Představení s autogramiádou a diskusí proběhne v Kině Frenštát p. R. Lístky jsou již v předprodeji za 60 Kč v knihovně a v TIC Frenštát p. R.

17.10.2017 do knihovny zamíří známý spisovatel a záhadolog ARNOŠT VAŠÍČEK s přednáškou LABYRINT ZÁHAD, která proběhne v malém sále DK. Vstupné bude 40 Kč.

Přehled všech akcí knihovny naleznete v sekci AKCE.