Soutěž pro spisovatele a ilustrátory KNÍŽKA PRO PRVŇÁČKA 10. ročník!

25.04.2017 14:32

Svaz Knihovníků a informačních pracovníků ČR v rámci 10. ročníku projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka vyhlašuje autorskou soutěž pro spisovatele a ilustrátory dětských knih.

Cílem soutěže je získat kvalitní díla pro vydání Knížky pro prvňáčka v r. 2018.

Soutěž probíhá od 24. dubna do 31. července 2017 a je otevřená všem spisovatelům a ilustrátorům, kteří vyhoví níže stanoveným kritériím. Dílo musí být dosud nepublikované a smluvně nevázané v jiném vydavatelství. Po jazykové, literární a výtvarné stránce musí být text a obraz přiměřený dovednostem začínajících čtenářů, po obsahové stránce musí být vhodný pro děti ve věku 7-8 let.

Porota bude rovněž hodnotit poetičnost, hravost, etický přínos, autorský nápad aj.

Spisovatel a ilustrátor, které vybere odborná porota SKIP, budou vyzváni k dopracování své knihy. Vítězný text bude vydán nakladatelstvím Triton jako ilustrovaná Knížka pro prvňáčka v dubnu 2018 v minimálním nákladu 30 000 výtisků. Autor textu i autor ilustrací obdrží honoráře ve výši 30 000 Kč.

Plné znění podmínek

Projekt Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka probíhá v českých knihovnách už od roku 2008/2009. Autorkou myšlenky byla Ivana Hutařová ze Sukovy studijní knihovny literatury pro mládež NPMK J. A. Komenského v Praze.

Cílem je podporovat rozvoj četby a čtenářské gramotnosti dětí, podchytit zájem o čtení a vyhledávání informací hned od prvních měsíců školní docházky. Ti, kteří projdou projektem úspěšně, dostanou na konci školního roku jako projev uznání bezplatně knížku, která je vytvořena speciálně pro ně a nedá se nikde v běžné knihkupecké síti koupit.

Autory dosavadních knížek pro prvňáčka jsou renomovaní čeští spisovatelé Ivona Březinová, Jiří Kahoun, Daniela Krolupperová, Miloš Kratochvíl, Radek Malý, Magdalena Wagnerová, Jiří Žáček, Klára Smolíková a Martin Šinkovský a ilustrátoři Vlasta Baránková, Jiří Fixl, Eva Sýkorová-Pekárková, Renáta Fučíková, Alžběta Skálová, Pavel Sivko, Vhrsti, Bára Buchalová a TICHO 762.

Více SOUTĚŽÍ.