Prodlužování výpůjček přes čtenářské konto opět funguje!

13.11.2015 06:49

I nyní máte možnost si své výpůjčky prodloužit, tak jak jste byli zvyklí v minulosti. Jak na to?

Své výpůjčky si můžete prodloužit:

• při návštěvě v knihovně
  • telefonicky na 556 835 670
  • e-mailem na knihovna@mufrenstat.cz
  • nebo po přihlášení do katalogu (svého čtenářského konta). Přihlašovací údaje je potřeba nahlásit v knihovně. Návod na prodloužení výpůjček přes konto najdete zde.

Prodloužit lze knihy a časopisy celkem 2x, vždy o 4 týdny (celkem tedy o 8 týdnů). Platí i pro čtenáře nad 60 let a ZTP a ZTP-P a děti.

MOŽNOSTI, KDY NENÍ MOŽNÉ VYPŮJČIT SI DALŠÍ DOKUMENTY či PRODLOUŽIT JIŽ PŮJČENÉ

• není obnoven roční registrační poplatek
  • nejsou vráceny dokumenty, které překročily výpůjční dobu včetně doby prodloužení
  • nelze prodloužit dokumenty, pokud na ně čeká jiný čtenář (jsou rezervovány jiným čtenářem)
  • jiné přestupky proti výpůjčnímu řádu

Pro připomenutí:

PŮJČOVNÍ DOBA

Knihy a časopisy se půjčují na 4 týdny s možností prodloužení. Čtenáři nad 60 let a ZTP a ZTP-P mají možnost si knihy a časopisy vypůjčit na 6 týdnů.

Tematické kufříky, společenské hry, kouzelné čtení a audioknihy se půjčují na 4 týdny bez možnosti prodloužení. E-knihy jsou po stáhnutí přístupné 21 dní bez možnosti prodloužení. Platí pro všechny čtenářské kategorie.

Čtečka e-knih se půjčuje na 14 dní bez možnosti prodloužení. Platí pro všechny čtenářské kategorie.