Připravujeme: Virtuální univerzita 3. věku

26.07.2017 09:16

Od září se můžete těšit na spoustu přednášek, workshopů, výstav a mnoho dalších akcí, které pro Vás městská knihovna pořádá. Od 5. září také začínáme s Virtuální univerzitou třetího věku (VU3V)!

Garantem studijního programu VU3V je Provozně ekonomická fakulta (PEF) ČZU v Praze. Městská knihovna Frenštát p. R. s touto univerzitou spolupracuje jako konzultační středisko.

Komu je VU3V určena?

VU3V je cílená na seniory se zájmem o vzdělávání na vysokoškolské úrovni a kteří se z různých důvodů nemohou účastnit prezenčních přednášek U3V v sídlech vysokých škol a univerzit. Přihlásit se mohou zájemci, kteří pobírají starobní nebo invalidní důchod.

Proč virtuální?

Jde o alternativu prezenčního studia U3V. V případě virtuální univerzity nemusíte dojíždět do Prahy, ale stačí navštěvovat konzultační středisko (knihovna). Systém výuky je totiž založen na videopřednáškách natočených vysokoškolskými lektory. Lektoři tedy nejsou fyzicky přítomni, ale záznam přednášky je promítán přes internet.

Jaké jsou témata kurzů?

Astronomie, Čínská medicína ve vaší zahrádce, Dějiny oděvní kultury, Barokní architektura, Umění renesance v Itálii, České dějiny, Genealogie, Myslivost, Lesnictví, Pěstování léčivých hub, Včelařství, Hudební nástroje, Etika, Evropské kulturní hodnoty, Kouzelná geometrie, Lidské zdraví, Život s energií, Osobní finance, Cestování, Informační technologie, Evropská unie…

Kolik to stojí a kolik kurzů musíte absolvovat?

Platí se za každý kurz, na který se přihlásíte. Zpravidla probíhají dva kurzy za rok – jeden v zimním semestru a jeden v letním semestru. Pokud absolvujete 6 kurzů, můžete se zúčastnit slavnostní promoce v aule ČZU v Praze.

Cena jednoho kurzu je 200/300 Kč. Výjimkou je úvodní kurz Astronomie, který stojí pouze 150 Kč. Můžete absolvovat kolik kurzů chcete, stejně tak se můžete kdykoliv odhlásit.

První přednáška proběhne 5. září 2017 od 9.00 – 11.00 hod. ve studovně knihovny. Na této přednášce se dozvíte všechny důležité informace o průběhu studia, shlédnete první přednášku kurzu Astronomie, a pokud se rozhodnete ve studiu pokračovat, dostanete přihlášku a uhradíte poplatek 150 Kč.

Další informace o VU3V se dozvíte na našem webu v sekci VU3V.