Pokus o překonání rekordu

24.09.2014 06:36

VYHODNOCENÍ

AKCE proběhla na výbornou, díky ochotě vyučujících ZŠ Tyršova a ZŠ Záhuní, kteří  přivedli své třídy a připojili se tak k překonání rekordu. Akce se zúčastnilo celkem 109 osob!!! Kdo by to byl řekl, že i do tak malých prostor se vejde tolik dětí :). Na celkové výsledky prozatím čekáme.

Velké poděkování VŠEM účastníkům!!

Městská knihovna Frenštát p. R. se pokusí překonat rekord vytvořený v roce 2010  a zapojí se dne 24. 9. 2014 do rekordního pokusu Nejvíce čtoucích a poslouchajících lidí, a to v čase 8.00 - 8.10 hod. Ke spolupráci se přidaly paní učitelky a třídy ze ZŠ Tyršova i ze ZŠ Záhuní.

Všichni budou společně číst kapitolu z nové knihy spisovatele Hynka Klimka a ilustrátorky Zdeňky Študlarové O víle Majolence a profesorovi z Prachatic. Tato kniha byla napsána v minulém školním roce při lekcích tvůrčího psaní pod vedením pana Klimka s dětskými  čtenáři Městské knihovny Prachatice a žáky ze Základní školy Zlatá stezka 240 v Prachaticích.

Zmíněného rekordu před čtyřmi lety, zaznamenaného Agenturou Dobrý den Pelhřimov, se zúčastnilo 41 institucí. Četlo nebo poslouchalo 4889 lidí.