Pískování v knihovně - oslavte zahájení prázdnin!

29.06.2017 09:29

Městská knihovna zve především děti ale i dospělé poslední červnový den do knihovny, abychom společně oslavili zahájení prázdnin!

Na co se můžete těšit?

Na tvoření obrázků pomocí barevného písku neboli PÍSKOVÁNÍ! Práce s pískem rozvíjí jemnou motoriku, soustředění a kreativitu. Je vhodné i pro nejmenší děti od 2 let, kdy se starší osobou mohou vytvořit krásné obrazce. Připraveny bude spoustu zajímavých šablon k vybarvení.

Malování pískem před pěknou řádkou let používali indiáni kmenů Navajo nebo Pueblo z Jihozápadu Severní Ameriky, mniši v Himalájích, Australští Aboriginci, Japonci a i indiání v Jižní Americe...

Tibeťané tuto techniku používají k malování mandal, které tvoří několik dní a poté je zničí. Tvoření složitých obrazů je využíváno jako učební pomůcka pro pochopení nestálosti tohoto světa a mnoho dalších účelů.

Pokud jste zvědaví, jak se s pískem pracuje, přijďte 30. června 2017 do knihovny od 9.00 – 12.00 hod. Budeme se těšit!

Více o pískování na www.radostvpisku.cz