Literárně-výtvarná soutěž pro děti i dospělé

17.02.2016 08:15

Městská knihovna Dobříš pořádá literárně-výtvarnou soutěž Pohádkový svět Beatrix Potterové pro děti i dospělé ke 150. výročí narození spisovatelky, ilustrátorky a přírodovědkyně Beatrix Potter. Předsydkyní literární poroty je oblíbená spisovatelka Petra Braunová a předsedou výtvarné poroty je známý výtvarník a ilustrátor Jiří Bernard.

Zadání :

Nechte se inspirovat jakýmkoli dílem Beatrix Potterové, jejím výtvarným či literárním stylem či jejím životním osudem. Aniž byste napodobovali nějakou konkrétní práci B.Potterové, vytvořte své vlastní, osobité dílo.

Pro výtvarné práce doporučujeme formát A4 – A1,

pro literární rozsah ¼  – 2 strany strojopisu, formát ani rozsah není určen závazně.

Přihlášky a podmínky soutěže zde.

Ceny:

V každé kategorii – literární i výtvarné – oceníme 3 nejlepší práce a udělíme 3 finanční ceny.

Hodnota 1. ceny je 3 000,-Kč, dále pak 2000,-Kč a 1 000,-Kč.

Vyhrazujeme si právo některou cenu neudělit či rozdělit v závislosti na kvalitě soutěžních prací.

Slavnostní vyhlášení vítězů obou částí soutěže proběhne na akci „Pohádkový svět Beatrix Potterové“ v Městské knihovně Dobříš ve čtvrtek 26.května 2016 od 17 hodin.

Na tuto akci jsou tímto předem zváni všichni soutěžící.

Vítězné literární i výtvarné práce budou prezentovány na této akci, nejlepší výtvarné práce pak budou vystaveny v Městské knihovně Dobříš od 1.6. do 31.8.2016.

UZÁVĚRKA SOUTĚŽE JE 29. DUBNA 2015!