Frenštátská knihovna se znovu otevře čtenářům v pondělí osmého února

26.01.2016 12:30

Tisková zpráva z 26.1.2016 na stránkách Městského kulturního střediska Frenštát p. R.

Frenštátská knihovna se znovu otevře čtenářům v pondělí osmého února.

Nově opravený Dům kultury ve Frenštátě pod Radhoštěm byl široké veřejnosti slavnostně zpřístupněn 9. ledna 2016. Necelý měsíc poté, tedy v pondělí 8. února 2016, přivítá první návštěvníky také Městská knihovna.  Dveře knihovny se čtenářům otevřou v osm hodin ráno. Knihovna bude mít otevřeno ve všední dny, vyjma středy, od osmi ráno až do šesti hodin večer. Městská knihovna se vrátila do Domu kultury na ul. Dr. Parmy 254 po třech letech působení v provizoriu. Nově upravené prostory nabídnou návštěvníkům knihovny mnohem větší komfort, celý interiér je nový a prosvětlený. Novinkou je také to, že do knihovny se bude vcházet přes hlavní vchod Domu kultury.

Práce se zakládáním knih, řazením a označováním regálů pomalu a jistě vrcholí. "Celý měsíc leden je knihovna uzavřena, abychom stihli knihy nejen přestěhovat z Dolní ulice, kde knihovna po celou dobu rekonstrukce působila, ale také z budovy Domu dětí a mládeže Astra, který jsme používali jako sklad. Zde bylo uschováno téměř 30 000 knih z celkového počtu 68 000 svazků," říká Edita Golová, vedoucí knihovny a dodává: "Čtenáři byli s velkým předstihem upozorňováni na uzavření knihovny, měli tak šanci se doslova předzásobit. Mnoho z nich této příležitosti využilo." Nejen čtenáři, ale všichni návštěvníci měli možnost nahlédnout do knihovny a nasát novou atmosféru již v sobotu 9. ledna 2016, kdy probíhalo slavnostní otevření nově rekonstruovaného Domu kultury. Přestože knihovnu skutečné stěhování teprve čekalo, i tak bylo na co koukat. Pro ty nejmenší čtenáře připravily knihovnice program plný zábavy, her a čtení úryvků z nových knih, které si děti už v únoru mohou přijít vypůjčit. Nově rekonstruovaná knihovna je laděna do veselých barev a celkově působí velice útulně. Pro čtenáře je připravena řada míst k sezení, které jsou určené k odpočinkové četbě, ke čtení časopisů či denního tisku. Studovna, kde čtenáři budou mít možnost po stanovenou dobu využít počítače knihovny s bezplatným připojením na internet, bude knihovně sloužit zároveň jako výstavní prostor a současně i jako přednášková místnost pro menší skupiny do třiceti osob. Možnost bezdrátového připojení k internetu je samozřejmostí v celé knihovně. Důležitou a zásadní změnou je možnost bezbariérového přístupu do knihovny. "Věříme, že se budou čtenáři v nových prostorech cítit velmi příjemně. Všichni se budeme snažit vytvořit pro ně pohodovou a domácí atmosféru. Naším cílem bude zachovat i nadále trend této knihovny, a to stoupající počet nových čtenářů," řekla na závěr vedoucí knihovny Edita Golová.

26. ledna 2016
Frenštát pod Radhoštěm