Filmy z Jednoho světa: Švédská teorie lásky

02.01.2018 09:46

Chcete se dozvědět více o důležitých tématech, které hýbou světem? Vždy první pondělí v měsíci promítáme v knihovně dokumentární film z filmového festivalu Jeden svět!

Tentokrát jsme vybrali snímek ŠVÉDSKÁ TEORIE LÁSKY /Erik Gandini, 2015, Švédsko, 76 min./

...Švédsko se vydává za modelový příklad sociálního státu. Za kulisami novodobého ráje na zemi se ovšem odehrává překvapivé drama. V roce 1972 přišli politici s přelomovým programem „Rodina budoucnosti“. Měl stvořit moderní společnost, kde bude důraz kladen na nezávislost každého občana, jemuž ve štěstí nesmí bránit ani vztahy k dětem, partnerům či rodičům. Po čtyřiceti letech experimentu sociálního inženýrství je Švédsko zemí zpřetrhaných rodinných vazeb. Lidé často žijí sami a sami umírají, aniž někomu chybí. Přirozenou pospolitost nahrazují uměle tvořené sociální skupiny. Šokující výpověď vyprávěná formou filmové eseje...

Na promítání se můžete těšit 8. ledna 2018 od 16.30 hod. na dětském oddělení knihovny. Zde si můžete stáhnou Otázky a odpovědi k dané problematicce filmu.

Vstupné je zdarma.